Královský víkend – recenze

Otec Notting Hillu nebo Hezkého vstávání, režisér Roger Michell, který část svého dětství trávil i v tehdejším Československu, prezentuje obraz dnešní anglické tvorby novým snímkem, Královský víkend (Hyde park od Hudson). Jeho nabídku na roli 32. prezidenta Spojených států přijal klasik Bill Murray.

313720_7

Píše se rok 1939, Franklin Delano Roosevelt si na návštěvu do své soukromé rezidence pozve na návštěvu delegaci z Británie. Plánuje uspořádat garden párty, kde se bude servírovat americké národní jídlo – hot dog! Je to až neskutečné, ale tyto dvě věty dokážou tento film vystihnout naprosto přesně!

Jde o to, že je to prostě velice suchý příběh, který má poukázat na rozdílnost kultur v Anglii a Americe. Morálka, výchova a celkové pojetí světa je na těchto kontinentech opravdu úplně někde jinde!

313720_1_ws

Největším plusem je tedy v tomto snímku přítomnost Billa Murrayho (Roosevelt), jenž byl za tento snímek nominován na 70. Zlatý Glóbus za rok 2012 v kategorii Nejlepší herec (komedie / muzikál) a Laury Linney (Daisy), kterou si jistě budete pamatovat jako manželku Jima Carreyho z Truman show. Zajímavostí může být tedy asi jen to, že za poslední tři roky jde o třetí film, kde vystupuje král Jiří VI. (Samuel West) řečený Bertie. Ve Králově řeči (2010) ho ztvárnil Colin Firth, ve W.E. (2011) Laurence Fox.

Nutno říci, že co se týče hereckých výkonů, je toto životopisné komediální drama podprůměrnou záležitostí, která však nikterak nemůže urazit. Rozhodně mě toto vzkříšení amerického prezidenta bavilo víc, než všemi opěvovaný Lincoln, který jistě díky akademikům posbírá mnoho Oscarů!

313720_9

Těchto 94 minut tedy může být vcelku milou podívanou, nemá však v sobě žádný motor, poselství či hlubší smysl, který by našinec vnímal! Dovoluji si tedy zhodnotit tento snímek čtyřiceti procenty, a to hlavně kvůli výše zmiňované herecké dvojici.

plakat

V kinech od 21.2.2013

HODNOCENÍ: 40%

Královský víkend (Hyde Park on Hudson), Životopisný / Komedie / Drama / Historický, Velká Británie, 2012, 94 minut

Režie: Roger Michell

Hrají: Bill Murray, Laura Linney, Olivia Williams, Olivia Colman, Blake Ritson, Samuel West, Eleanor Bron, Martin McDougall, Tim Ahern, Tommy Campbell, Sam Creed, Jeff Mash, Kevin Millington, Elizabeth Wilson

Lukáš „ LTeez“ Tošner

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *