Bez kalhot – recenze

Steven Soderbergh, režisér Dannyho parťáků a dalších velmi úspěšných filmů, nám představuje nový film s názvem „Bez kalhot“, v originále „Magic Mike“. Film můžeme žánrově zařadit do kolonky dramatická komedie a tento fakt nezmiňuji jen tak náhodou. Důvod, proč toto zdůrazňuji, si probereme v následujících řádcích.

magic_mike_01

Mike je striptér, který má dost všeho. Má peníze, velký dům a hromadu zábavy. Ovšem jeho život se mu nezdá dokonalý. Adam je začínající striptér, který se prosazuje a začíná bohatnout a svůj život si užívá.

To je asi tak vše, co se dá o ději stručně napsat, aniž bych prozradil důležitý „vývoj“ filmu. Film je sám o sobě dost jednoduchý. To může být způsobeno tím, že se snaží ztvárňovat skutečnost, která se vážně udála. Ale to teď nechme být, protože je jedno podle čeho je film napsán. Snaží se bavit diváka okamžikem a nehledí do budoucna, kdy náročnější divák čeká sebemenší náznak nějaké více propracované zápletky, nebo alespoň postupu snímku a hlavních postav do další úrovně. Nevidíme zde nic, co bychom před tím neviděli ve kterékoli jiné romantické komedii / dramatu (krom nahého těla Tatuma a dalších). Hlavní zápletkou, kterou film disponuje, je pokus o zdokonalení života hlavních hrdinů Mika a Adama. Oba ovšem chtějí něco jiného. Mike se chce usadit, začít svůj podnik a Adam chce dále provozovat, to co provozuje. Kupodivu to funguje.

MagicMike6

Vtip je v tom, že za celou dobu pozorování filmu jsem nepochopil, proč snímek žánrově spadá do sekce „komedie“. Jde snad o pokus nalákat do kin diváky z řad mužů, co nejsou hetero?

Nechci nijak podkopávat nápady, nebo schopnosti režiséra natáčet dobré filmy, ale u tohoto snímku velice záleží na druhu publika a především na toleranci lidí z řad obecenstva. Někdo z filmu může být nadšen a někdo znechucen. Chvilkami jsem při sledování zavzpomínal na film „Bruno“.

Magic-Mike

Kamera je zde někdy velmi kvalitní, stejně tak jako obsazení. Taneční choreografie jsou moc povedené a záběry, které chtějí vypadat zajímavě a zábavně, tak opravdu vypadají. Channing Tatum je výborný tanečník a herec. Dokáže si udržet svoje publikum na dlouhou dobu. To však dokázal již ve filmu Let´s Dance a jiných. Matthew McConaughey je geniální herec. Dokáže zabavit a kdykoliv vlezl na plátno, byla sranda zaručena. Nehledě na to, co říká, nebo co dělá. Přesně vystihl svou postavu a dokázal z ní vyždímat každou kapku humoru.

Na závěr bych chtěl říci, že tento film je tím pravým zejména pro ženy. Ovšem pokud se chcete jednorázově pobavit a zkouknout film o nudné sobotní odpoledne, tak neváhejte. Já však tento film podruhé vidět nechci a hodnotím jej pouze průměrně, a to jen zásluhou vysoké kvality režie a choreografie tanečních vystoupení s obsazením udělala taky své.

magicmike-poster

V kinech od 12.7.2012

HODNOCENÍ: 50%

Bez kalhot (Magic Mike), Komedie / Drama, USA, 2012, 110 minut

Režie: Steven Soderbergh

Hrají: Alex Pettyfer, Channing Tatum, Matthew McConaughey, Matt Bomer, Wendi McLendon-Covey, Joe Manganiello, Olivia Munn, Betsy Brandt, Mircea Monroe, Riley Keough, Adam Rodriguez, Kevin Nash, Cody Horn, Micaela Johnson, Michelle Clunie

Štěpán Stahl

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *